Челси победи Борусия (Дортмунд) с 2:0 в мач реванш от осминафиналите в Шампионската

...

Челси излъга Борусия след пребита дузпа, отива на четвъртфинал

Челси победи Борусия (Дортмунд) с 2:0 в мач реванш от осминафиналите в Шампионската лига и се класира за по-нататъшната фаза в шампионата. Рахийм Стърлинг откри резултата за домаките в 43-та минута. Кай Хавертц пък означи в 53-ата минута от дузпа, която в началото той пропусна, само че по-късно бе пребита поради авансово навлезли преди осъществяването футболисти на Дортмунд.

" Сините " от Лондон изгубиха първата среща с 0:1 след попадение на Карим Адейеми. Заради късното идване на гостите на стадиона, началото на мача се забави с 10 минути. Отборът на Греъм Потър ще хвърли всички сили, с цел да продължи напред в шампионата, който е единственият му късмет да реализира нещо значимо през сезона. Лондончани играят извънредно колелбиво от началото на годината, само че през уикенда прекъснаха отрицателната си серия с триумф срещу Лийдс, който вдъхна известна доза самочувствие на футболистите преди днешния конфликт, написа sportal.bg.